• 2 deci - Coffee & Wine
    Art Gallery
    Kávy z celého světa, vína od našich vinařů, sladké domácí dobroty, delikatesy, poctivé řemeslné pečivo s čerstvou náplní dle vašeho výběru a pořádná porce kultury navrch – to vše jen pár kroků od náměstí Míru. Zavítejte k nám!

Galerie – Hrany

V galerii naší vinotéky nabízíme zajímavým autorům vystavit svá díla.
Každá výstava trvá zpravidla jeden měsíc. Vstup do galerie je volný.

Aktuální výstava:
David Černý 85 / H(r)any

Termín výstavy: 18.3.2022 – 19.04.2022

David Černý
*1985 Praha

Výstava obrazů v kulaté podobě, co ztvárňuje svět, doplněna hranatými geometrickými tvary znázorňujícími panelová sídliště, domy, mosty a další monstra této doby, která zašlapují vše, co příroda po staletí vytvářela. Tvary objektů jsou seskládány do podoby postavy obra, který se utrhl ze řetězu a přebral nad světem vládu. Obrazy vytvořené akrylem, pastelem a technikou koláže vtipně pojímají nekonečné téma „město versus příroda“. Černý pracuje s originální zkratkou, minimalismem i naivitou. Výsledkem je však svěží, svébytné a propracované dílo. Jeho přístup a výtvarné pojetí vychází z graffiti, kterým se aktivně zabývá od roku 1999. Zkušenému divákovi snad neunikne slovní hříčka v názvu výstavy. Hany je totiž pseudonym, kterým David pokrývá město už přes dvě dekády. Ojedinělý talent dnes řadí Davida Černého mezi mladé nadějné výtvarníky, kteří dávno překročili svůj sprejerský stín a dnes si od nich slibujeme úspěšnou uměleckou budoucnost.

„Graffiti se věnuju od 13 let. Aktivně od 14 dodnes, akorát teď je to spíše pasivní čmárání zakázek. V současné době se mimo grafáčů věnuju převážně malbě, koláži a grafice. Práci, co mě nebaví, ale nevadí, a hlavně malému mímu a občas i mé snoubené. Začal jsem chatařit, takže lesy, houby a válení v hájích, to je ono, když je volno. A to je život můj.“


Výstava je prodejní.
V případě zájmu kontaktujte Noemi Čermák Hyšplerovou.
tel: +420 602 664 302
e-mail: 2decivinohrady@bonmedia.z