• 2 deci - Coffee & Wine
    Art Gallery
    Kávy z celého světa, vína od našich vinařů, sladké domácí dobroty, delikatesy, poctivé řemeslné pečivo s čerstvou náplní dle vašeho výběru a pořádná porce kultury navrch – to vše jen pár kroků od náměstí Míru. Zavítejte k nám!

Galerie – Kateřina Hirtová Tůmová

V galerii naší vinotéky nabízíme zajímavým autorům vystavit svá díla.
Každá výstava trvá zpravidla jeden měsíc. Vstup do galerie je volný.

Aktuální výstava:
Kateřina Hirtová Tůmová / DOTEKY

Termín výstavy: 26.8.2022 – 28.9.2022

Kateřina Hirtová Tůmová

Kateřina Tůmová (*1978) se ve své tvorbě zaměřuje především na volnou grafiku a objekty z papíru. V nejno-vějších dílech pracuje s pestrou barev-ností za použití sprejů, které odkazují k jedné z uměleckých technik street artu. Výstava „Doteky“ vyjadřuje barevnost světa kolem nás, vnitřního světa umělkyně a v neposlední řadě lásky, a to nejen autorčiny. Vše, co je
v nás, je barevné. Každá emoce, pocit či myšlenka je nositelem jedné či několika barev. Když s nimi pracujeme, snažíme se je pojmenovat, uchopit a nakonec vytáhnout ze sebe sama. To je přesně ten moment, kdy jim umožníme existovat v reálném hmotném světě prostřednictvím umění ve formě nepřeberného množství barevných kombinací.

Prezentovaná díla jsou především o lásce, která existuje v mnoha podobách a je jí nespočtené množství druhů. V grafikách Kateřiny je nejvíce zastoupena láska k umění, láska k nejbližším lidem, ale i velmi důležitá láska k sobě samotné. Divák má tedy možnost prostřednictvím jejího díla zhmotnit své pocity a lásku v barevné obrazy.


Výstava je prodejní.
V případě zájmu kontaktujte Noemi Čermák Hyšplerovou.
tel: +420 602 664 302
e-mail: 2decivinohrady@bonmedia.z