• 2 deci - Coffee & Wine
    Art Gallery
    Kávy z celého světa, vína od našich vinařů, sladké domácí dobroty, delikatesy, poctivé řemeslné pečivo s čerstvou náplní dle vašeho výběru a pořádná porce kultury navrch – to vše jen pár kroků od náměstí Míru. Zavítejte k nám!

Galerie – MU50

V galerii naší vinotéky nabízíme zajímavým autorům vystavit svá díla.
Každá výstava trvá zpravidla jeden měsíc. Vstup do galerie je volný.

Magdalena Urbanová / Password MU50

Termín výstavy: 4.10.2021 – 18.03.2022 (prodloužená výstava)

Kresby a malby autorky představují protiklad k její práci se smaltem, kterému se profesně věnuje téměř třicet let. Práce se šperkařským smaltem vyžaduje trpělivost a téměř vylučuje okamžitou živelnou tvorbu. Potřeba osobnějšího vyjádření je tak realizována pomocí pastelu, akvarelu, akrylu a v posledním roce i oblíbeného oleje. Obrazy vznikají bez předchozích skic, poloautomatickým a intuitivním způsobem. Kresba a malba je částečně ovlivněna i dřívějším studiem etnologie a zlatnictví. Inspirace archetypálními motivy, historií, mytologií i jinými kulturami se v tvorbě projevuje v různých podobách. Téměř každodenní kontakt s kovem při práci se smaltem je příčinou toho, že se zlaté prvky někdy objevují i na malovaných obrazech. Autorka většinou význam svých obrazů blíže nevysvětluje, protože ráda probouzí fantazii a představivost nejen svou, ale i diváků.

Výstava ve 2 deci – Coffee & Wine Art Gallery i aktuální říjnové jubileum autorky je příležitostí k rekapitulaci malířské tvorby posledních pěti let. Velká část vystavených obrazů vznikla v „covidových lockdownech“, kdy bylo dostatek času a klidu k tvorbě i novému objevování techniky oleje. Vzhledem k tomu, že Magdalena bydlí v přímém sousedství 2 deci – Coffee & Wine Art Gallery, jsou obrazy nyní vystaveny jen několik desítek metrů od místa vzniku.


Výstava je prodejní.
V případě zájmu kontaktujte Noemi Čermák Hyšplerovou.
tel: +420 602 664 302
e-mail: 2decivinohrady@bonmedia.z