• 2 deci - Coffee & Wine
    Art Gallery
    Kávy z celého světa, vína od našich vinařů, sladké domácí dobroty, delikatesy, poctivé řemeslné pečivo s čerstvou náplní dle vašeho výběru a pořádná porce kultury navrch – to vše jen pár kroků od náměstí Míru. Zavítejte k nám!

Káva

Patříte k milovníkům dobré kávy a vadí vám, když ji někde neumějí správně připravit nebo mají zmatek v základní „kávové“ terminologii? To rozhodně není náš případ! Úzce spolupracujeme s profesionálním baristou a pravidelně se školíme. Neuděláme vám „velký preso“, „preso s mlíkem“ ani „expreso“, zato vám nabídneme čerstvou, kvalitní, správně připravenou kávu.

Tajemství naší vynikající kávy

Je nad slunce jasné, že bez správné znalosti přípravy a lásky ke kávě tenhle lahodný nápoj prostě nezvládnete udělat dobře – stejně jako bez dobrého technického vybavení. Naše kavárna disponuje tím nejlepším: používáme kávovar La Cimbali M100 Attiva a stabilně také dva mlýnky Magnum On Demand La Cimbali. Proč?

Na jednom máme vždy u nás méně známou portugalskou kávu značky Delta Cafes, ze které připravujeme většinu kávových nápojů. Jedná se o vyváženou směs 77 % arabiky a 23 % robusty s jemnou, avšak intenzivní chutí, která se výborně pojí s mlékem. Je proto vynikající k přípravě lahodného cappuccina či caffè latte.

Kávu na druhém mlýnku pravidelně obměňujeme. Tento mlýnek je vyhrazen hlavně milovníkům dobrého espressa a rovněž zákazníkům toužícím vyzkoušet něco nového či netradičního (aktuální nabídku najdete na naší úvodní webové stránce).

Co u nás dostanete?

Objednáte-li si Espresso, připravíme vám 30 ml dobré silné kávy (pochopitelně bez mléka). Lungo nebo také Americano je espresso doplněné horkou vodou (pokud po nás někdo chce „velké espresso“, pak si může připravit právě lungo či americano – dostane espresso a horkou vodu na dolití). Ristretto nabízíme především fajnšmekrům a pak těm, kdo si řeknou o „piccolo“, ač nic takového ve skutečnosti neexistuje a v Itálii by nad tím jen nechápavě vrtěli hlavou. Jde o kávu o objemu 22 ml.