• 2 deci - Coffee & Wine
    Art Gallery
    Kávy z celého světa, vína od našich vinařů, sladké domácí dobroty, delikatesy, poctivé řemeslné pečivo s čerstvou náplní dle vašeho výběru a pořádná porce kultury navrch – to vše jen pár kroků od náměstí Míru. Zavítejte k nám!

Galerie – Bill the Hobo

V galerii naší vinotéky nabízíme zajímavým autorům vystavit svá díla.
Každá výstava trvá zpravidla jeden měsíc. Vstup do galerie je volný.

Aktuální výstava:
Bill the Hobo / Heavy weight

Termín výstavy: 20.4.2022 – 19.04.2022

Bill the Hobo

Narozen před 44 lety v České republice, bývá k zastižení na trase Beroun/Praha.

Postgraffiti malíř a železniční vandrák. S nadsázkou, humorem a ironií, zpracovává surovou a naivní formou figurální témata. Používá od všeho trochu-sprej, akryl, fixy. Zlatou tečkou bývá zpravidla airbrushová linka. Výstava heavy weight je autorovou první solo akcí. Představuje nám sérii maleb superhrdinů ve svých typických pózách. Hromady svalů krotí blesky, přátelí se se žraloky, případně zachraňují planetu. Na monumentálních ramenech trůní příznačně maličká hlava. Tady rozhoduje síla, na přemýšlení není čas. Při bližším zkoumání se však divák neubrání dojmu, že obrazy proplouvá i jakási křehkost a zranitelnost. Možná je to celkovým, až dětským tónem a citlivostí, se kterou jsou plátna pojata. Možná, že i superhrdinové někdy pláčou.

Bill the Hobo, je originál. Ve své skromnosti zapomíná patřičně upozorňovat na svou uměleckou existenci. Má za sebou například účast na slavném NAMES festivalu a další zajímavé instalace a projekty. Tvoří sám. Doma. Možná mu ani nestojí za to, plavat ve výtvarných vodách plných žraloků. Možná, že superhrdina je on sám. Skromný, tichý člověk.


Výstava je prodejní.
V případě zájmu kontaktujte Noemi Čermák Hyšplerovou.
tel: +420 602 664 302
e-mail: 2decivinohrady@bonmedia.z