listopad, 2022

16lis18:30Autorské čtení: BOEMO e BASTARELLA – sen probdělé noci18:30

Podrobnosti události

Zveme vás na autorské čtení a křest knihy autorů M. A. Svobodové & J. Raichla: BOEMO e BASTARELLA – sen probdělé noci

Anotace:
Horký srpen roku 1766. Božský Josef Mysliveček, Il Boemo, operní titán příštích patnácti let, přijíždí do italského města jménem Parma, aby zde prorazil se svým hudebním uměním. Místo uměleckého triumfu však zakopne o dramatickou romanci. V nitru bláznivého spletence intrik, manipulace, milostné touhy a politických tahů zahoří nespoutaným citem k mladičké vycházející hvězdě operního nebe Lucrezii Aguiari zvané La Bastardella. Jejich příběh se však fatálně zamotá… Dokážou naplnit svou lásku? Nebo se pro ně stane pouhým snem probdělé noci?

O autorech:
M.A. Svobodová (*1982) vyrůstala v Kutné Hoře, městě plném historických skvostů. A snad právě proto ji to k historii vždycky táhlo. Trpělivě přečkala mnohaleté působení v korporátním prostředí, jehož monetární filozofie příliš nepodporuje uměleckou invenci. Trojnásobná mateřská dovolená však osvobodila její uvězněnou fantazii, která se začala znovu sytit, až přerostla v první literární pokusy. Na beletristický debut, historický román „Pomsta“, navazuje M.A. Svobodová spoluautorstvím novely „BOEMO e BASTARDELLA – sen probdělé noci“.

Jiří Raichl (*1966) se proti své vůli nenarodil v Náchodě jako jeho otec, nýbrž v Praze. Po většinu života toužil přesídlit do Podorlicka, kde má jeho rodina kořeny, což se mu nakonec povedlo. Nyní žije v Dobrušce, kde realizuje i další své sny: píše (prózu, poezii, divadlo), vydává knihy a v místním ochotnickém sdružení působí coby režisér a příležitostný herec (bohužel). Na chléb vezdejší si vydělává prací v ústavu pro zdravotně postižené. Knihu „BOEMO e BASTARDELLA – sen probdělé noci“ věnuje (se souhlasem spoluautorky) památce svého táty, hudebního skladatele Miroslava Raichla.

V rámci večera ochutnáme také vybraná vína z nabídky vinotéky 2 deci Vinohrady.

Vstup volný, rezervace míst k sezení na čísle 731 155 047.

Více

Čas

(Středa) 18:30

Další události

Žádné události