červen, 2021

23čvn19:0022:00Autorské čtení: Lenka Procházková19:00 - 22:00

Podrobnosti události

Zveme Vás na autorské čtení Lenky Procházkové.

Paní spisovatelka vybrala ze svého archívu reportážní povídku „První máj 1985,“ která byla zatím přístupná jen v samizdatové podobě. Nedejte se zastrašit názvem, není to o průvodu ale o koštování vína v Sokolovně v Bzenci. Mezi ochutnavači je i světový znalec dobrého moku a dobrodruh Miroslav Zikmund a jeho parta ze Zlína, spisovatel Ludvík Vaculík a tajemná paní doktorka. Autentické dialogy jednajících postav evokují dobovou atmosféru, ale současně jsou důkazem toho, že zaujetí pro dobré moravské víno je nadčasových pojítkem pro lidi dobré vůle.

Ilustrační fotografie k této události je z roku 1984 a jsou na ní zprava: Miroslav Zikmund, autorka Lenka Procházková, slovenský spisovatel Dominik Tatarka a dcera autorky Cecílie Vaculíková

Během četby pamětnické povídky můžete okoštovat vína z naší nabídky a v druhé části večera se účastnit debaty s autorkou.

Česká spisovatelka Lenka Procházková je autorkou více než dvaceti knih, řady scénářů, divadelních a rozhlasových her. Nejznámější je její román Beránek. Zpočátku jako signatářka Charty 77 mohla publikovat pouze v samizdatu a v exilových edicích či zahraničních překladech. V posledních letech zveřejňuje své komentáře opět pouze na alternativě.

Odkaz na událost na FB: https://www.facebook.com/events/234960464771750

Vstup je zdarma, nicméně vzhledem k omezené kapacitě prostor vinotéky je třeba provést rezervaci. V případě, že se z jakéhokoliv důvodu nebudete moci zúčastnit, prosím o včasné zrušení rezervace, aby mohla být místa nabídnuta jiným zájemcům.

Rezervaci provedete na portálu Ticketon.

Online vstupenky

Více

Čas

(Středa) 19:00 - 22:00

Další události

Žádné události