říjen, 2021

20říj19:0021:00Cestopisná přednáška: O jižním Tyrolsku19:00 - 21:00

Podrobnosti události

Jižní Tirolsko je často i u nás námi Čechy nazývané Südtirol. Je součástí autonomní provincie Bolzano a sousedí na severu s Rakouskem a na západě se Švýcarskem. Protéká jím řeka Adidže a stejnojmenné město Bolzano je jeho hlavním městem. V celém Jižním Tirolsku žije více jak půl milionu obyvatel. Bývalá Rakousko-Uherská provincie, patří již více jak 100 let Itálii, které byla v roce 1919 mírovými smlouvami přislíbena a v roce 1920 definitivně připojena. Obyvatelé Jižního Tirolska mluví téměř všichni bez výjimky 2 jazyky, italsky i německy. Tu krásnou část Severní Itálie stojí za to vidět.  

Jižním Tyrolskem vás provede

Martina Koch Skalová
cestovatelka a průvodkyně

Od ledna 1994 pracuje v cestovním ruchu. Nejdříve asi 5 let téměř nonstop jezdila jako průvodkyně poznávacích zájezdů do Německa, Rakouska, Švýcarska a zemí Beneluxu.

Každý rok v dubnu do Holandska za květinovým korzem, do parků plných tulipánů a na trhy plné sýrů a dřeváků. Od května do září pak do alpských zemí, nejvíce do Švýcarska. Na hory lanovkami, do měst se zajímavou historií a k průzračným jezerům.

V zimě trávila čas jako delegát lyžařských pobytů v Rakouských Alpách. Také okusila práci delegáta u moře ve Španělsku a v Chorvatsku.

Zážitky z cest starými karosami, přes vysokohorské průsmyky v Alpách začátkem devadesátých let, bez retardérů, s mnoha poruchami a problémy na cestách, by vydaly na knížku. Jednou jí napíše jako retro vzpomínky.

Až přišel rok 1998 a její novou prací ve velké cestovní kanceláři se stalo ony poznávací zájezdy zajišťovat a jejich programy vymýšlet. Stejně tak letní a zimní pobyty vlastní dopravou do německy mluvících zemí. Na český trh tehdy snad jako první uvedli produkt 1 noci v Rakousku po cestě k moři do Itálie, Chorvatska nebo Slovinska, se stejnou možností po cestě zpět. Dnes je tento způsob cestování velmi oblíbený. Cesta k moři na týden se kombinuje s pobytem v Alpách nebo u jezer nejen na 1 noc, ale také klidně na týden. Aktivní, sportovní a zážitková dovolená v horách nebo u jezer v alpských zemích je stále více oblíbená.

A tak se letos vydali autem nikoliv k moři, ale do Jižního Tirolska, kde je prázdninové vyžití pro aktivní dovolenkáře par excellence. Přijďte se přesvědčit a nechat se nalákat na vaší příští cestu.

Vstupné na přednášku: 95 Kč

V ceně vstupného je welcome drink v podobě 2 deci moravského vína z vinařství Vajbar Rakvice. Vybrat si budete moci z odrůd Rulandské šedé, Veltlínské zelené, Zweigeltrebe rosé nebo Frankovky, která zrála 3 měsíce v dubovém sudu. Pokud zrovna víno nemůžete (nebo nemusíte), nabídneme skleničku naší výborné domácí limonády.

Vstupenky zakoupíte prostřednictvím portálu Ticketon

Online vstupenky

Více

Čas

(Středa) 19:00 - 21:00

Další události

Žádné události