říjen, 2021

13říj16:0019:00Křest knihy: Ilja Kučera ml. / Slůňadla16:00 - 19:00

Podrobnosti události

Slůňadla Slan, Slen, Slin, Slon a Slun, to je pět bráchů, kteří společně žijí v domku v šumavském Boubínském pralese. Díky obřím uším dovedou skvěle létat, choboty umějí proměnit v jakýkoliv nástroj, hudební nevyjímaje. A tak se svými přáteli medvědem Jindřichem Hradcem a moudrou sovou dokážou stejně tak zachránit železničářskou slávu na Kubově Huti před partou loupežníka Šumvajze, jako dopravit zbloudilého delfína Bélatelepa z maďarského Balatonu na Jamajku. Pro smutného pana učitele ze Srní postaví jazzovou kapelu, vysvobodí Jindřicha Hradce ze zajetí v cirkusu Kaníkul nebo napraví osud Dvořákovy Rusalky.

„Slůňadla jsem původně zamýšlel jako ryze dětskou knihu. Při psaní se mi záměr začal tak nějak měnit pod rukama. Teď si neskromně myslím, že vznikla knížka příběhů, které by mohly pobavit a potěšit nejen děti, ale i jejich rodiče, alespoň tak, jak bavily a těšily mě, když jsem na nich pracoval.“ říká Ilja Kučera ml. o své právě vydané knižní novince.

Autor vypráví o slůňadlech civilním jazykem, ovšem s humorem a nadsázkou. Příběhy slůňadel okouzlujícím způsobem bohatě ilustroval svými linoryty akademický malíř Vojtěch Horálek.

O autorech

Ilja Kučera ml. (1962)

Když už jsem se narodil (1992), Pravděpodobně láska (2008), Přehodit řeku (2018) a sbírky povídek Die Puppenklinik (2002), Takový sníh už nepadá (2013) a Ta noc se nejspíš nevrátí (2016). Je autorem a spoluautorem pěti hudebních monografií a knih z prostředí hudebního divadla.

Vojtěch Horálek (1983)

Malíř a pedagog. V roce 2010 absolvoval AVU Praha, obor malba v ateliéru prof. Michaela Rittsteina, v roce 2008 studoval na stáži na École supérieure d´art d´Aix en Provence ve Francii. Od roku 2011 je odborným asistentem na Katedře alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU. Pravidelně vystavuje v českých i zahraničních galeriích a je zastoupen převážně v soukromých sbírkách.

Více

Čas

(Středa) 16:00 - 19:00

Další události

Žádné události