září, 2021

14zář(zář 14)18:0003říj(říj 3)22:00Výstava "AUTonomie"(září 14) 18:00 - (říjen 3) 22:00

Podrobnosti události

Slovo autora:
Jmenuji se Michal Najman a jsem writer. Už přes polovinu svého života přetvářím město a jeho zákoutí dle svých představ. Vymýšlím si vlastní pravidla svého chování a projevu ve společnosti. Tyto pravidla se snažím dodržovat, rozvíjet a neustále konfrontovat s během času a vývojem svého okolí. Vytvářím si tedy v komplikované, většinou sociálně silně nespravedlivé společnosti vlastní autonomii, s možností vlastního způsobu chování a projevu pro každého uvnitř. Postavenou na všeobecném respektu možnosti diskuze a odmítání principu moci a fetišizaci soukromého vlastnictví v dnešním světě.

Michal Najman

Pro výstavu Autonomie jsem vybral sérii obrazů kreseb a fotografii, které se vymykají typickým výtvarným tématům jako jsou krajina, portrét či akt, ale naopak nabízející můj, pokud možno autentický, přístup a projev. Jinými slovy kreslím, co mě zajímá, způsobem, který mě baví. Typickými vlastnostmi mého projevu je zájem o protestní kulturu, mírný cynismus, zobrazování věcí jinak než ve skutečnosti vypadají, ale rozpoznatelně, srozumitelně a jasně, bez zbytečných komplikací a jinotajů. Tím vytvářím určitou formu své autonomie ve světě výtvarného projevu, kterým se snažím také procházet s kuklou na hlavě v noční době s touhou, aby ráno něco málo zůstalo jako můj příspěvek do společné práce komunity.

Autonomie (z řeckého autonomos, řídící se vlastními zákony, a autonomia, politická nezávislost) je stav určitého společenství nebo jednotlivce, pokud se řídí pravidly a zákony, které si sám dává nebo dobrovolně přijímá.

Vstup volný

Více

Čas

Září 14 (úterý) 18:00 - říjen 3 (Neděle) 22:00

Další události

Žádné události