červenec, 2021

14čvc(čvc 14)18:0028srp(srp 28)22:00Výstava: Jiný příběh18:00 - (srpen 28) 22:00

Podrobnosti události

Jiný příběh je třetí výstavou autorky Terezy „Rzacze“ Alešové. Výstava je pojmenovaná po jejím projektu, ve kterém se soustředí na klasické ilustrace, obrazy, ale i prostorové instalace, figurky, loutky nebo látkové hračky.

Díla, která vidíte na této výstavě, vznikla postupně, pozvolna. Někdy to bylo lehké, jindy se zrod byť toho nejmenšího prvku rodil velice dlouho. Vše ale provázela inspirace, vinoucí se od prvního obrazu k celé sérii, kterou se autorka rozhodla rozvinout a doplnit o další neobrazové objekty.

Proč Jiný příběh? „Asi jak se člověk postupně hledá, připadá mu, že občas vybočuje a těžko se mu daří zařadit se do vyjetých kolejí. Z toho vykrystalizoval Jiný příběh. I když měl tento název jednu chvíli namále, později jsem si uvědomila, jak výstižný je a dal tak velké části mojí práce celoživotní jméno.“ uvádí autorka.

„Jaká je má inspirace?“ ptá se Tereza a dodává: „Úplně původně mě oslovil Edward Gorey a jeho Rozšmelcovaná děťátka. I když postupem času tento vliv odezníval, tak k sobě přibral krapet secese a navázal na sebe spoustu jiných drobnějších vlivů, které se nepozorovatelně lepily na moje skicy všude možně. A tak nějak se mi dobře dělají věci, které mají základ ve struktuře a řádu. Což přesně královský dvůr má. A taky má ty malý potvory, co vám žerou zásoby a okusují kotníky.“

O Tereze „Rzacze“ Alešové

Vystudovala střední školu Jablonského v oboru módního odívání a restaurování knih na vyšší odborné škole Hellichova. Její díla můžete potkat v titulech jako jsou Žoldnéři fantazie nebo Dokud nás smrt nerozdělí. V poslední době také propadla i tvorbě autorských šperků a občas se jí ještě zadaří svázat zajímavou knihu.

„Těžko odpovědět na otázku, jak se člověk dostane k umění. Najednou se to stane, jde o jisté vnitřní nutkání a přirozený proces, kterému jsem trochu pomohla kapkou štěstí a popraškem talentu, který jsem opečovávala touhou vyjádřit vše, co by se mohlo skrývat v mé hlavě a ve světech, ke kterým jsem dostala klíč.“ říká autorka.

Díla z výstavy Jiný příběh jsou k prodeji. Pokud budete mít zájem o jejich koupi, kontaktujte autorku Terezu “Rzacze” Alešovou na:

E-mail: rzacze@gmail.com
Facebook: www.facebook.com/rzacze Jiný příběh (@rzacze)
Web: www.jinypribeh.cz
Fler.cz:www.fler.cz/jiny-pribeh

Více

Čas

červenec 14 (Středa) 18:00 - Srpen 28 (Sobota) 22:00

Další události

Žádné události