• 2 deci - Coffee & Wine
    Art Gallery
    Kávy z celého světa, vína od našich vinařů, sladké domácí dobroty, delikatesy, poctivé řemeslné pečivo s čerstvou náplní dle vašeho výběru a pořádná porce kultury navrch – to vše jen pár kroků od náměstí Míru. Zavítejte k nám!

Galerie

V galerii naší vinotéky nabízíme zajímavým autorům vystavit svá díla.
Každá výstava trvá zpravidla jeden měsíc. Vstup do galerie je volný.

Aktuální výstava:
SPORD / Fontainela

Termín výstavy: 1.10.2022 – 26.10.2022

SPORD (1983)

Graffiti ho oslovilo v roce 1994. Následně po dvou letech vytváří svůj první piece. Po patnácti letech na pražské graffiti scéně se postupně dostává k možnostem sáhnout si na různé techniky a umělecké směry., které může použít při své tvorbě. Přes výrobu vlastního designu na oblečení, tvorbu plakátů, letáků především na hudební akce se posouvá dál a zkouší umístit písmena na plátno nebo do prostoru. Písmo se stává prvobodem jeho výtvarného cítění.

Vždy ho ale zajímala především syrovost písmen a zkoumání jejich maximálního vývoje do složitosti. Ve chvíli, kdy se složitý tvar písmen dostává z ulice na plátno začíná se jevit spíše už jako přirozeně jednoduchý či primitivní.

V roce 2012 poprvé vystavuje plátna, tisky, objekty.

Experimentuje se všemi možnými způsoby ohýbání, kroucení a deformací písmen, slov a tvarů. Začíná se hlouběji zabývat kompozicí a barevností. Jeho umělecký projev je kombinací typografie, geometrie a abstrakce.

Výstava je prodejní.
V případě zájmu kontaktujte Noemi Čermák Hyšplerovou.
tel: +420 602 664 302
e-mail: 2decivinohrady@bonmedia.z