• 2 deci - Coffee & Wine
    Art Gallery
    Kávy z celého světa, vína od našich vinařů, sladké domácí dobroty, delikatesy, poctivé řemeslné pečivo s čerstvou náplní dle vašeho výběru a pořádná porce kultury navrch – to vše jen pár kroků od náměstí Míru. Zavítejte k nám!

Galerie – Wona Wena

V galerii naší vinotéky nabízíme zajímavým autorům vystavit svá díla.
Každá výstava trvá zpravidla jeden měsíc. Vstup do galerie je volný.

Aktuální výstava:
Wona Wena / Posters

Termín výstavy: 28.6.2022 – 19.7.2022

Vendula Veselá aka Wona Wena

Streetartová umělkyně, módní návrhářka, kreslířka a výtvarnice na volné noze. Žijící a tvořící v Praze.

Práci umělkyně Venduly Veselé sleduji s obdivem už několik let a má to více důvodů. V její tvorbě vnímám několik rovin najednou – syrový popart a streetart, spolu s chytrým komentářem ke komercionalizaci sexuality nebo souběžně její unifikaci a mcdonaldizaci. Její obrazy a kresby jsou pro mě ale zároveň o tom, co je pro umění věčným inspiračním zdrojem – o různých fázích vztahu mezi ženou a mužem, o tom že muži vnímají ženy jinou optikou a podle jiných kriterií než ženy muže. Na autorčině věcech mě taky baví zajímavá humorná nadsázka i popkulturní odkazy, které ale užívá střídmě a zcela v kontextu věci. Přál bych si, aby v českém a slovenském prostředí bylo více takových autorek!

Přeji Vendule hodně štěstí při malování v ateliéru i při dobrodružných streetartových výpravách, všem poučeným divákům její výstavu velmi doporučuji a samozřejmě také sběratelům. I když nerad vnímám umění jako investici, tak zde bych zpozorněl, protože si myslím, že cena autorčiných obrazů, kreseb, objektů a oděvů bude jen stoupat!

Martin Fryč
výtvarný a výstavní publicista


Výstava je prodejní.
V případě zájmu kontaktujte Noemi Čermák Hyšplerovou.
tel: +420 602 664 302
e-mail: 2decivinohrady@bonmedia.z